SME ATELIÉR ART

“Staviame na dlhodobej skúsenosti, tradící s dôrazom na hladanie konceptov ktoré prinašajú kreatívne a invenčné riešenia v architektúre, urbanizme a designe.”

ATELIÉR ART - Lubomír Boháč bola architektonická kancelária   založená v roku 1982. Počas viacročnej praxe ateliér získal skúsenosti v oblasti urbanizmu, bytových stavieb, občianskych stavieb, hotelov a interiérov. Po transformácii na Atelier Art s.r.o sa spoločnosť zúčastňovala na príprave a realizácií množstva urbanisticko architektonických projektov, developerskych projektov obytných a občianskych budov ako aj projektov interierového vybavenia budov. Postupne, v zmysle spoločenskej objednávky boli projektované budovy administratívnych budov, bytových stavieb a hotelových stavieb. Vstupom Slovenska do Európskej únie, čoraz častejšie prichádzalo ku spolupráci  so zahraničnými developermi, operátormi a architektami. Medzi takúto spoluprácu patrí projektovanie pre spoločnosť Trigranit, IBM Slovakia, Urbia holding a podobne. Pri projektovaní administratívnej budovy Polus AB2 Atelier Art sro kooperoval s kanadskými projektantami Adamson associates architects,Stafford Haensli Architecs a Cigler Marani Architects.


V oblasti projektovania bytových stavieb ATELIER ART sro najčastejšie spolupracoval so stavebno developerskou spoločnosťou Reding a.s. /v súčastnosti YIT – Reding a.s/. Spoločnosť ATELIER ART sro bola viacnásobne ocenená v súťaži Stavba roka – 2004  za  projekty Polus Millenium Tower II, 2006 Polyfunkčný obytný dom Majerníková a v roku 2010  za Centrum Gercenova. Niektoré práce získlai nominácie na cenu SKA ,cenu CEZAAR  a cenu Dušana Jurkoviča. Od roku 2008 pôsobí v atelieri aj architektka – urbanistka Katarína Boháčová, ktorá sa stala v roku 2015 partnerom v spoločnosti. Popri ateliéri pôsobí na Fakulte architektúry, aktívne prednáša, publikuje na ústave Urbanizmu a Územného plánovania. Špecializuje sa na súčastné trendy v urbanizme a designe verejných priestorov. Venuje sa popularizácií architektúry na Slovensku prostredníctvom viacerých eventov, prednášok, workshopov  a konferencií, ktoré realizuje v spolupráci s mestskou samosprávou, odbornou a laickou verejnosťou.

atelierart-o_nas2atelierart-o_nas2

ČO ROBÍME?

01
URBANIZMUS A VEREJNÉ PRIESTORY

Charakter mestského života ovplyvňuje kvalita mestského priestoru. Našim cieľom je tvoriť živé, bezpečné, udržateľné a zdravé mestá. Navrhovať kvalitné, životaschopné a udržateľné verejné priestory.

Tvoríme projekty všetkých mierok S,M,L,XL zamerané na obytné súbory, bytové domy, kultúrne a občianske stavby, rodinné domy, hotely.

Kancelárie administratívnych budov, interiéry občianskych a kultúrnych stavieb.